NEUPREIS: CHF 109'515.- / PREISVORTEIL: CHF 22'215.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Schlieren | Merbag
Zürcherstrasse 109
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 66 76
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'130 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 001316182000 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 310 kW / 421 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 109'515 |
| Price | CHF 87'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.