NEUPREIS: CHF 107'478.- / PREISVORTEIL: CHF 15'078.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Schlieren | Merbag
Zürcherstrasse 109
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 66 76
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'875 kg |
| Kerb weight | 2'564 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 001316615000 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 246 kW / 335 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 131 km |
| Battery capacity | 31.2 kWh |
| New price | CHF 107'478 |
| Price | CHF 88'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.