CH-Auslieferung, Gratis Service, Spezialfarbe, Steinschlagschutzfolierung, Homelink, Apple Car Play, HIFI-System, Karbon, Nose Lift, u.v.m.
| Body style | convertible |
| First registration date | 02.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'085 kg |
| Kerb weight | 1'850 kg |
| Type approval number | 1FA217 |
| Cubic capacity | 3'990 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 4'899 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 735 kW / 1'000 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 6.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 25 km |
| Battery capacity | 7.9 kWh |
| Price | CHF 409'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.