***sehr gepflegtes 1.Hand Fahrzeug, AHK mit 1.5t, 8fach Alubereift, Rückfahrkamera, Quality1 Jahres Garantie***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'975 kg |
| Kerb weight | 1'575 kg |
| Trailer load braked | 1'550 kg |
| Type approval number | 1cf421 |
| Chassis Number (VIN) | VF7NXAHWTFY521106 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Jahresgarantie. |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 45'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 133 kW / 181 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 / 3 / 4 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 115 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 38'200 |
| Price | CHF 12'350 |
Note: actual equipment may differ from that listed.