BMW X6 xDrive 48V 40d M Sport Pro Steptronic
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'985 kg |
| Kerb weight | 2'320 kg |
| Car-Nr. | 6375863 / 9107048 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 259 kW / 352 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 190 g/km |
| New price | CHF 147'460 |
| Price | CHF 124'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.