TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / 7 PLATZE / 360 KAMERA / PANORAMA / NAVIGATION / TEMPOMAT
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'656 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1PC213 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 137'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 / 4.2 / 4.6 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 44'700 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.