* AMG Line Premium Plus Paket* Fahrassistenz Plus Paket* Air Balance Paket* Standheizung*
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'535 kg |
| Kerb weight | 1'995 kg |
| Car-Nr. | 205388 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 218 g/km |
| New price | CHF 125'154 |
| Price | CHF 105'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.