Attraktive Konditionen auf unsere Lagerfahrzeuge. Wir beraten Sie gerne.
Binelli Automobile AG Filiale Zürich
Badenerstrasse 527
Zürich / ZH
Tel: 044 504 57 12
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'315 kg |
| Kerb weight | 1'835 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 9670493 FV62092 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 148 kW / 201 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 141 g/km |
| New price | CHF 85'370 |
| Price | CHF 81'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.