Gratisservice 10Jahr oder 100000km
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'405 kg |
| Kerb weight | 2'031 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1MH952 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 40'150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 7.3 / 9.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 217 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.