Frisch ab Mercedes-Service , CH Fahrzeug mit Gratis Service Mercedes , 22 Zoll Alurad ,
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'680 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MH438 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 77'653 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 16.5 / 11.9 / 13.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 311 g/km |
| New price | CHF 213'400 |
| Price | CHF 132'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.