CROCHET DE REMORQUE, FOURGON TOUJOURS SUIVIS MECANIQUEMENT, EXPERTISE
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'946 kg |
| Kerb weight | 1'821 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3pa499 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 62'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.2 / 6.4 / 7.4 |
| CO2 emissions | 196 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 39'474 |
| Price | CHF 11'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.