Frisch ab MFK Frisch ab Service Frisch Poliert und Gereinigt Top Konditionen bei Leasing + FinanzierungALLSEASON REIFEN
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'620 kg |
| Kerb weight | 1'338 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1VG556 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 79'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 105 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 34'300 |
| Price | CHF 14'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.