Flottenrabatt und weitere Barkaufprämien bereits abgezogen, Leasing ab 1.99 möglich.Interieur S line u.v.m
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'655 kg |
| Kerb weight | 1'330 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 945800 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 44'410 |
| Price | CHF 36'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.