frisch ab MFK Service Werksgarantie Sitzkühlung Heizung Abstandstempomat und vieles mehr
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'440 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1AD409 |
| Car-Nr. | 69 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Audi Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 28'950 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 441 kW / 600 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 215 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 161'700 |
| Price | CHF 122'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.