Services suivis - Très propre - Roule parfaitement.
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.1993 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'040 kg |
| Kerb weight | 1'680 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1N4055 |
| Cubic capacity | 2'959 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 166'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 208 kW / 283 PS |
| Doors | 3 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 89'850 |
| Price | CHF 19'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.