Angebot inkl. Kleinflotten-Konditionen
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'620 kg |
| Kerb weight | 2'274 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 117283 |
| Cubic capacity | 2'989 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Gratisservice 10 Jahre oder bis 100'000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 120'565 |
| Price | CHF 97'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.