CH-AUSLIEFERUNG / SCHÖNE OPTIK MIT CARLSSON FELGEN / DACHSPOILER / ASSISTENZ PAKET / RADIO HIGHLINE / IDEALER KLEINWAGEN
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'050 kg |
| Kerb weight | 845 kg |
| Type approval number | 1sf261 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 125'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 62 kW / 84 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6.3 / 4.1 / 4.9 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 9'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.