*Style Line *Advanced Paket *AMG Einstiegsleisten *Aktiver Park Assistent *Tempomat *Spiegel Paket *Sitzkomfort Paket *Licht und Sicht Paket
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'840 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 111365 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 61 km |
| New price | CHF 51'900 |
| Price | CHF 29'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.