SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'380 kg |
| Kerb weight | 1'137 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FC365 |
| Cubic capacity | 875 cc |
| Cylinders | 2 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 100'100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.5 / 3.5 / 4.2 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.