Super état, entretien suivi, garantie, expertise du jour, leasing ou financement possible, pneus hiver et pneus été
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'830 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Type approval number | 1AA597 |
| Cubic capacity | 2'891 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 136'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.7 / 7.5 / 9 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 210 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 106'500 |
| Price | CHF 33'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.