Neuwertiges Fahrzeug in Topzustand! , Frisch ab MFK, Frisch ab Service, Vollausstattung einer der letzten mit so wenig KM ! Bremsen vorn und hinten neu !
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'685 kg |
| Kerb weight | 1'881 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1FK145 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 47'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.4 / 5.4 / 5.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 65'000 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.