Eintauschprämie von sFr. 2'000.00 bereits im Inserat abgezogen (ist nur gültig wenn das ET-Fz min. 6 Monat eingelöst ist)
Auto-Center H.R. Flückiger AG
Langenthalstrasse 61
Aarwangen / BE
Tel: 062 516 81 07
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'005 kg |
| Kerb weight | 1'625 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1DE902 |
| Car-Nr. | N-0000000063-655301 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km 5 Jahre oder km 100'000 DS Vollgarantie inkl. DS Assistance |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 107 kW / 145 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| New price | CHF 40'050 |
| Price | CHF 37'050 |
Note: actual equipment may differ from that listed.