* top Zustand * 6 Sitze * Anhängerkupplung * Flügeltüren * ab MFK * Garantie *
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'315 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 56'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 44'645 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.