M+V Weibel GmbH
Zelglistrasse 45
Untersiggenthal / AG
Tel: 056 282 28 71
Tel: 079 333 25 80
| Body style | Van |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'580 kg |
| Kerb weight | 1'945 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1VD987 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 222'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.2 / 6.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 46'850 |
| Price | CHF 9'889 |
Note: actual equipment may differ from that listed.