M+V Weibel GmbH
Zelglistrasse 45
Untersiggenthal / AG
Tel: 056 282 28 71
Tel: 079 333 25 80
| Body style | Minibus |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'740 kg |
| Kerb weight | 2'187 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3FF712 |
| Cubic capacity | 1'996 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Q-Base |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 89'300 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.9 / 7.1 |
| CO2 emissions | 183 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 30'769 |
| Price | CHF 17'671 |
Note: actual equipment may differ from that listed.