Expertise du jour, services réguliers, Très propre.
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'740 kg |
| Kerb weight | 2'105 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 142'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 11.2 / 6.9 / 8.5 |
| CO2 emissions | 197 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 81'500 |
| Price | CHF 24'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.