**Sehr gepflegtes Fahrzeug, Frisch ab MFK und Service, Mechatronik (DSG Getriebe) Neu, Tempomat, 8-fach bereift, 360 Kamera, Head Up Display, Lenkradheizung, Sitzheizung, uvm**
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'889 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1vf713 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 205'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9 / 6.3 / 7.4 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 12'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.