NAVI*LEDER*LUFTFAHRWERK*AHK*PDC*ACC*4xKAMERA*PANO*8FACH ALU*
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'625 kg |
| Kerb weight | 2'305 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1AJ846 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 2026-01-25, 12 Monate CarLife Plus100 Garantie von 25.01.2026 bis 24.01.2027 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 64'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 255 kW / 347 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 241 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 111'500 |
| Price | CHF 49'899 |
Note: actual equipment may differ from that listed.