CH-Fahrzeug*7-Plätzer*Hybrid*Business Class Sitze*LED Scheinwerfer*3-Zonen Klima*360Kamera*Sitzheizung*Sitzklima*uvm...
CG Automobile Zwingen AG
Laufenstrasse 7
Zwingen / BL
Tel: 061 511 37 30
Tel: 079 415 35 83
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'413 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 158 kW / 215 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.5 kWh |
| New price | CHF 68'100 |
| Price | CHF 61'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.