* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * LED-SCHEINWERFER * NAVI * ALCANTARA-LEDER * ANHÄNGERKUPPLUNG * 8-FACH BEREIFT 19 ZOLL+17 ZOLL *
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'275 kg |
| Kerb weight | 1'635 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 107'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 43'650 |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.