Design Paket * Premium Paket * Sonderlackierung Soul-Red Metallic * Einparkhilfe Vorne und Hinten * Adaptiver Tempomat * Verkehrszeichenerkennung * Spurhalteassistent
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'957 kg |
| Kerb weight | 1'510 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 100000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 32'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 38'350 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.