Eintauschprämie 2 500.- CHF abgezogen
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'630 kg |
| Kerb weight | 2'295 kg |
| Trailer load braked | 1'250 kg |
| Warranty | 36 Monate oder 80000 km Hersteller Garantie! |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 157 kW / 213 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 520 km |
| Battery capacity | 73.7 kWh |
| New price | CHF 53'100 |
| Price | CHF 49'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.