Schweizer Fahrzeug. Kompletträder. Bitte melden sie sich vorab bei Tobi Markstahler
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'065 kg |
| Kerb weight | 1'588 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1hc465 |
| Car-Nr. | 221 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 43'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.8 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 21'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.