Frisch Ab MFK & Service ***3 Plätze ** Klima *** Sortimo Regal
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 1'820 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3MH931 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 128'350 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 39'096 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.