Audi Q3 SUV Tfsi S line
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'070 kg |
| Kerb weight | 1'750 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 56'800 |
| Price | CHF 60'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.