CH - Fahrzeug Navigation*Leder-Ausstattung*LED Tagfahrlicht*Bluetooth*Sitzheizung*el.Cabrioverdeck*18 Alu*Tempomat*Klimaautomatik*Park Distance Control
Heusser Automobile AG Wetzikon & Jona
Riedstrasse 6b
Wetzikon / ZH
Tel: 044 512 26 96
Tel: 079 436 39 41
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'132 kg |
| Kerb weight | 1'856 kg |
| Trailer load braked | 454 kg |
| Type approval number | 1LA846 |
| Car-Nr. | 7712 |
| Cubic capacity | 2'360 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 48'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.6 / 7 / 9.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 51'700 |
| Price | CHF 13'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.