Fix-Preis
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'355 kg |
| Kerb weight | 2'135 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 76'680 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 78'700 |
| Price | CHF 30'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.