8 Sitzplätze, Automat, Anhängerkupplung mit 2500kg Anhängelast, Winterpaket, Allradangrieb 4matic, Navigation
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'360 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | WB26089 - N106002 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km anschliessend Gratisservice bis 10 Jahre oder 100000km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 14'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 75'297 |
| Price | CHF 67'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.