Premium Paket / Fahrassistenz-Paket / Head-up Display / Surround-Soundsystem etc
Mercedes-Benz Automobil AG, Thun | Merbag
Gwattstrasse 18
Thun / BE
Tel: 033 516 45 80
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'327 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 079944485010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 82'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 225 kW / 195 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 40 km |
| New price | CHF 88'362 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.