AB PLATZ I OHNE MFK I LETZTE MFK 09.07.2018 I MOTORLAMPE LEUCHTET
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'130 kg |
| Kerb weight | 1'830 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1AF726 |
| Car-Nr. | CH-FAHRZEUG |
| Cubic capacity | 3'300 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 179'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 206 kW / 280 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 17.3 / 8.5 / 11.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 272 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Price | CHF 13'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.