zuzüglich Ablieferungspauschale Fr. 300.-
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'565 kg |
| Kerb weight | 1'215 kg |
| Car-Nr. | 786 |
| Cubic capacity | 1'497 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 120 Monate oder 185000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 70'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 74 kW / 101 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3 |
| CO2 emissions | 89 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 26'000 |
| Price | CHF 16'660 |
Note: actual equipment may differ from that listed.