Garage D'Errico Automobiles Sàrl
Route de Pré-Bérard 20
Monthey / VS
Tel: 079 666 36 76
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'425 kg |
| Kerb weight | 1'110 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FC267 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 45'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.