* CH-Fahrzeug Aus 1 Hand * Competizione / Edition Spezial / 180 PS / 17 Zoll Alu / Einparkhilfe Hinten / Navigation mit Touchscreen / Carbon Sitze / AB Service / Frisch AB MFK *
| Body style | convertible |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'460 kg |
| Kerb weight | 1'145 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FC645 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis Von 599 CHF |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 65'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.9 / 4.9 / 7.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| New price | CHF 48'400 |
| Price | CHF 17'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.