Voiture à l'état de neuf - Service suivis - expertisée du jour - Garantie 12 mois base - 2 Jeux de pneus
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'435 kg |
| Kerb weight | 1'205 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FC664 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie 12 mois Base ou 20'000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 8.2 / 5.8 / 7.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 37'250 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.