Frisch ab Service, und MFK, neue Bremsen hi. 12 Monate Garantie
Autocenter Meier AG
Hauptstrasse 158
Kölliken / AG
Tel: 062 516 88 87
Tel: 079 404 74 26
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'799 kg |
| Kerb weight | 1'413 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1RD436 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Motor-Getriebe-Turbo |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 105'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 25'800 |
| Price | CHF 11'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.