Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'230 kg |
| Kerb weight | 2'869 kg |
| Type approval number | 1MX187 |
| Car-Nr. | 346107506010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie de fabricant, 12 Mois, ou max. 20'000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 19'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 245 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 25 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 99 km |
| New price | CHF 146'000 |
| Price | CHF 69'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.