CH-FAHRZEUG INKL. GARANTIE+GRATISSERVICE AUS 1. HAND FACELIFT, LED, EL. SITZE+MEMORYFUNKTION, DAB+, HEADUP, ABSTANDSREGLER, LANE+SIDE ASSIST, AMBIENTELIGHT, PDC, VIELES MEHR.. FRISCH AB MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 1'926 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1BS327 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 80'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 162 kW / 220 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 43 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 49 km |
| Battery capacity | 8.8 kWh |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.