***TOP Fahrzeug***Frisch ab MFK und Service***Brücke mit Anhängerkupplung 3500kg*** Nutzlast 1300kg***
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'500 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 3IA660 |
| Cubic capacity | 2'287 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 77'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.6 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 228 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 54'704 |
| Price | CHF 12'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.