** Top Peugeot Traveller ** Viele Extras / 9 Plätzer / AHK etc. ** CH-Fahrzeug inkl. Herstellergarantie ** MFK 5-6 J. ab 1. Inv. i.O. ** Leasing - Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'275 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1PL277 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 26'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 208 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 51'100 |
| Price | CHF 32'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.