Gepflegtes Fahrzeug - Ab Inspektion - Ab MFK - Navi - Bluetooth -Full Link - Leder - PDC - Panoramadach - DSG - uvm.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'466 kg |
| Type approval number | 1XK937 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 81'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 206 kW / 280 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 / 5.7 / 6.6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.